Choď na obsah Choď na menu

Karl Rabeder

1. 10. 2012

 Už dva roky sa Karl Rabeder (49) usmieva. Predal luxusný dom v Alpách i v Provensálsku, drahé autá aj vetrone.

 

Všetky peniaze - okolo troch miliónov eur - daroval charite v Strednej a Južnej Amerike. Tá poskytuje malé pôžičky chudobným ľuďom, ktorým by žiadna banka nepožičala.

Karl Rabeder pochádza z chudobnej rodiny. Dlhé roky veril, že musí veľa pracovať, aby mohol mať čoraz viac. Že viac bohatstva a luxusu automaticky prináša aj viac šťastia. Zlom nastal pred pár rokmi počas dovolenky na Havaji. „Pochopil som, aký hrozný, bezduchý a citovo prázdny je život v päťhviezdičkovom luxuse,“ hovorí. Podobné výčitky mal aj počas pobytu v Južnej Amerike a Afrike, kam chodieval plachtiť. „Mal som pocit, že existuje súvislosť medzi naším bohatstvom a ich chudobou.“ Vtedy si vraj uvedomil, že „peniaze majú opačný účinok - že sú prekážkou šťastia“. A všetkého sa zbavil.

Dnes žije s mesačným rozpočtom asi 1 000 eur. Dostáva ich z poradenstva iným podnikateľom. „Až teraz som šťastný a slobodný. Keď si spíšete veci, ktoré vás skutočne robia šťastnými, pochopíte, čo hovorím. Láska, slnko, čistý vzduch... Na fotkách z čias, keď som bol milionár, vyzerám dosť mizerne,“ hovorí s úsmevom Rabeder.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.